צרכים מיוחדים

ספורט ככלי
לשילוב אנשים
עם צרכים מיוחדים

עמותת חרדים לקצב פועלת לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה בפעילויות ספורט, וזאת בתפיסה כי לכולם מגיעה הזדמנות להרגיש שווים וכי אימונים משותפים הם דרך יעילה לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים.

כיום חרדים לקצב מפעילה שני מודלים של אימונים משולבים:

אימון יחד

אנשים מכל המגוון היכולות מתאמנים ביחד באותה קבוצה. במהלך האימונים מתקיימות התאמות מיוחדות כדי שכל המשתתפים ייהנו מאימון מקצועי ויוצאו בתחושה טובה.

אימון עם מלווה

אנשים עם צרכים מיוחדים מתאמנים יחד עם המלווים שלהם, כאשר המלווים גם מתאמנים באותו הזמן. שילוב זה יוצר תחושת אחדות ושותפות.

בשני המודלים קיימת התאמה מיוחדת של התרגילים לרמה האישית של המתאמנים וישנה תקשורת ותמיכה תמידית בהתאם לצורך ונגישות מיוחדת לזקוקים לה. אחרי האימון המשתתפים משוחחים זה עם זה ופוגשים אנשים מקבוצות אחרות, ונוצרים היכרויות וקשרים חברתיים.

תערוכת "הפוך"

ביוזמה מרגשת של חרדים לקצב בשיתוף עם משרד החוץ ו-Music4Life, הופקה תערוכת "הפוך", המציגה תמונות של ילדים עם צרכים מיוחדים מתאמנים יחד עם סלבריטאים וספורטאים. התמונות צולמו על ידי צלמים ידועים והן מציגות את הילדים בצורה מעוררת השראה הממחישה את היכולות שלהם.

התערוכה נועדה לקידום מודעות לשילוב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בקהילה באמצעות ספורט ולהעצמת אנשים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם. 

התערוכה מוצגת בשגרירויות ישראל ברחבי העולם, בשיתוף פעולה עם משרד החוץ וגורמים מקומיים. סביב התערוכה מתקיימים פעילויות והופעות לקידום המודעות לשילוב והכלה של אנשים עם צרכים מיוחדים.

להצגת התערוכה ושיתופי פעולה ניתן ליצור קשר כאן.