אודות

איך הכל התחיל?

כנער מתבגר מצא את עצמו מייסד העמותה מיקי חייט פעמים רבות עומד בפני אתגרים מורכבים. במהלך השנים התקשה במסלול בישיבה סטנדרטית וחיפש את המקום בו יוכל לממש את יכולותיו. אותו הוא מצא בספורט. מיקי התאמן בבית ספר לאומנויות לחימה אצל מאמנים מהשורה הראשונה. האימונים שמרו עליו מפני הרחוב והסכנות שבו. הוא ידע שבשביל להמשיך ולהיות מקצועי בתחום שכה אוהב, הוא חייב לקחת אחריות. בגיל 20 קיבל את הכשרתו כמאמן קפוארה מקצועי. הוא התגייס לשירות האזרחי ובנה יחד עם אנשי מקצוע נוספים, מודל חינוכי טיפולי לבני ובנות נוער בסיכון באמצעות אימוני קפוארה.

לאחר השירות הקים מיקי את עמותת חרדים לקצב, בכדי להרחיב את המענים עבור נוער חרדי בסיכון.

הבורד שלנו

מיקי חייט

מנכ"ל

רויטל בן משה

סמנכלי"ת

גלית צורדקר

מנהלת משרד

ורדה שוהם

לשעבר מנכל"ית סודה סטרים - חברת ועד

אסתי גרנובסקי

חברת ועד

רויטל הרכסף

חברת ועד

השגריר דן אורין

חבר ועד

עו"ד שמעון גרוס

מר איתן דובקין

מנכ"ל ביה"ס לפרסום 'הבצפר'

חרדים לקצב הוקמה בשנת 2015 במטרה לחזק את החוסן של הקהילה החרדית על ידי הקניית אורח חיים בריא ופעיל, ושימוש בספורט ככלי חינוכי חברתי וטיפולי.

עמותת חרדים לקצב מתמקדת בשני תחומי פעילות מרכזיים:

חוסן ובריאות הפרט

העיסוק בספורט מקדם אורח חיים בריא וחוסן בריאותי של הפרט. העמותה מקדמת מודעות לבריאות בחברה החרדית באמצעות פרסום תוכן, פעילות עם רבנים ומוסדות חינוך ואירועי מודעות.

סניף הדגל של העמותה הינו מרכז הספורט 'סטודיו אסאי' המהווה בסיס לפעילות ספורט בריאותית בלב העיר בני ברק, בסטודיו אסאי חוגים וקבוצות אימון לפעילות גופנית בריאה ומעצימה, פעילויות לקהל גברים ונשים חרדיים, ילדים וילדות בכל הגילאים. לצדו פועל מכון הכושר – 'אסאי ג'ים – לחיים בריאים' – חדר כושר גדול ומאובזר במתקנים וציוד מתקדם.

בנוסף למרכז בבני ברק, העמותה מפעילה פרויקטים לקידום אורח חיים בריא ב – 14 ריכוזים חרדים ברחבי הארץ.

פעילות חברתית וחוסן קהילתי

באמצעות ספורט אנו מקדמים ערכים של סולידריות, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה של נוער ובוגרים. במרכז אסאי ובסניפים האחרים מתקיים מיקוד חינוכי-טיפולי בקבוצות יעד של נוער בסיכון ופעילות שילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בספורט.  העמותה מכשירה מדריכי כושר ומאמנים כמובילי שינוי לאורח חיים בריא ואיכותי וכמשפיעני בריאות. בנוסף, אנו פועלים לחיבור בין ספורטאים מכל המגזרים, ולתרומה של מאמני ספורט חרדים לחברה הישראלית.

פעילותה של עמותת "חרדים לקצב" היא בעלת השפעה משמעותית על החברה החרדית ועל אוכלוסיות הפריפריה. היא עוזרת לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית של הפרט, בונה חוסן בריאותי וחוסן קהילתי ומקדמת מעורבות חברתית ושוויון בחברה.